מגרש המכוניות מתמחה בפירוק כל סוגי המכוניות ואפשר להעביר אליו רכבים פרטיים, משאיות וציוד מכני הנדסי אשר אינם תקינים והאופציה היחידה שנותרה היא לפרק אותם לגורמים.

רכבים לפירוק 

רכבים ישנים אשר התקלקלו ואין כל אפשרות לתקן אותם כיוון שלא קיימים כבר חלקי חילוף עבורם או שמדובר בתיקון יקר ולא כדאי מבחינה כלכלית, מועברים לפירוק.

המטרה של הליך פירוק רכבים בפ"ת למשל היא להציל מתוך הרכב הישן את החלקים אשר אפשר להעביר אותם למחזור. כל מה שעשוי ממתכת מועבר להתכה ומייצרים מהחומר שהופך שוב לנוזלי, פריטים חדשים לתעשיות השונות. כך גם מבצעים עם חלקי זכוכית ופלסטיק אשר היו ברכב. 

חלקי חילוף אחרים שהם תקינים ויכולים להיות לעזר עבור רכבים אחרים בדגמים זהים או דומים של רכבים, כמו לדוגמה הגה או אלטרנטור מועברים למכירה כציוד יש שנייה.

פעולה זו מסייעת מאד לבעלי רכבים ישנים שעדיין נוסעים בכבישים ובעת צורך ברכישת חלפים הם רוכשים פריטים תקינים יד שנייה וכך העלות שלהם היא מופחתת.

העברת רכבים מהחניונים לפירוק 

הרכבים הישנים אשר חונים בחניונים השונים, תופסים מקום חניה אשר מיועד לרכבים פעילים וגרוע מכך הם פולטים רעלנים אשר מזיקים מאד לאיכות האוויר. לכן המגמה של המשרד לאיכות הסביבה ושל הרשויות המקומיות היא להעבירם למגרשי המכוניות ולא, בעלי הרכבים מקבלים קנסות. 

תשלום עבור רכב לפירוק

האדם אשר קונה רכבים לפירוק משלם לבעל הרכב את הערך של החלפים שאפשר להציל ממנו. לא מדובר בסכומים גבוהים אך העסקה מתבצעת במקום ובמזומן. 

בעל הרכב אמור להודיע כעת בהודעה רשמית למשרד הרישוי על כך שהרכב פורק ולא יעלה שוב על הכביש, כדי שנציגי המשרד יעדכנו נתון זה ברישומי הרכבים הפעילים בישראל.