מצבר הוא חלק חשוב מאוד ברכב. מצברים מפעילים מכשירים ורכיבים חשמליים ברכב והם גם אחראים את ההתנעה של הרכב. ועם זאת, בכל הנוגע למצברים לרכב, יש הרבה בלבול ואי הבנה. לא תמיד אנשים יודעים מתי יש להחליף מצבר לרכב או איך לתחזק את המצבר על מנת שישמר זמן רב וכשהוא נגמר, לא רבים יודעים איזה סוג של מצבר מתאים לרכב שלהם. אבל חשוב לדעת את הדברים האלה מכיוון שהם יעזרו לכם לשמור על חיי המצבר זמן רב ככל הניתן.

יש כמה סוגים של מצברים לרכב, בדרך כלל מסווגים אותם על פי מידת אמפר ולכל רכב יש את המצבר המתאים לו על פי האמפר וחשוב מאוד להתאים את המצבר הנכון על פי סוג ודגם הרכב שלכם.

מצברים הם כאמור מרכיב חיוני לכל רכב. חלקים יוכלים להיות יקרים מאחרים מכיוון שהמחירים משתנים בין גודל המצבר, ההספק שלו, אם מדובר על מצבר יד ראשונה או משומש, או אם מדובר על מצבר לרכב גדול או מצבר לרכב קטן. אבל יש אנשים שמסתפקים בללכת למוסך שמחליף להם את המצבר שנגמר והם פחות מתעניינים באיזה סוג מצבר יש להם ברכב.

כיצד עובד מצבר הרכב?

בתוך מצבר הרכב יש מטען חשמלי שמספק זרם עבור ההתנעה של הראשונית של הרכב ולאחר מכן אין לרכב צורך במצבר כדי להמשיך בנסיעה, שכן מנוע הרכב ברוב הרכבים מונע על ידי דלק, בין אם זה בנזין או סולר. אבל יש מערכות אחרות ברכב שעובדות על חשמל ולכן הן מחוברות למצבר. זה כולל אורות הרכב, רדיו, שקעים ברכב ורכיבים חשמליים אחרים כמו מראות חשמליות ועוד. מצבר הרכב נטען כאשר הרכב מונע או בנסיעה ולכן לא צריך בכל נסיעה להטעין את המצבר, אבל חשוב מאוד לזכור לא להשאיר משהו חשמלי עובד ברכב כמו אורות, מכיוון שהמצבר עלול להיגמר ולא תוכלו להניע את הרכב בפעם הבאה שתצטרכו.במקרה של מצבר ישן או תקול, תצטרכו להחליף אותו בחדש – ולכן כדאי לקרוא בהרחבה על נושא החלפת מצברים עד הבית במרכז באתר מלך המצברים.