נהיגה בשכרות בפעם השנייה – מה העונש על זה?

נהיגה בשכרות בפעם השנייה

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, אתם יודעים, המשטרה לא עושה חיים קלים לשיכורים. זה כאילו, נהניתם מאלכוהול, עכשיו הגיע הזמן לסדנת חינוך.

נהיגה בשכרות היא הפחד של נהג בישראל. להיתפס נוהג בשכרות. מדובר בפסילה ארוכת טווח שיכולה להגיע עד שלוש שנים. במקרים קיצוניים אפשר אפילו לקבל מאסר.

אבל כמו תמיד, יש כאלו שלא לומדים לקח מהר. הם אלו שנתפסים על נהיגה בשכרות בפעם השנייה. אם זה קרה לכם, כדאי שתמשיכו לקרוא, כדי לדעת מה צפוי לכם.

נהיגה בשכרות בפעם השנייה:

על פי הקבוע בחוק יש יחס שונה לנהג שנתפס נוהג בשכרות ואחר כך נתפס עוד פעם. המדינה מתייחסת לאדם כזה כעבריין לכל דבר ועניין. הוא מסכן את עצמו, את הרכבים שסביבו ואת כל מי שנמצא ברכב ולכן, העונש שלו אמור להיות הרבה יותר חמור.

דרגת העונש גם כאן תהיה תלויה בנסיבות. יש מקרים שהנהג נתפס לאחר שכמעט התנגש ברכב אחר. אז, על פי הנתונים מהשטח השוטר יכול לדעת האם היה מדובר בנזק משמעותי או לא, על פי זה הוא יקבע את חומרת העונש.

כמובן שהשלב הראשון הוא שלילה של הרישיון למשך שנים ארוכות. זה אומר שבמשך כל השנים הללו תצטרכו למצוא מי שיסיע אתכם או לחילופין, לעבור לאופניים או תחבורה ציבורית.

במקרים חמורים השוטר יכול לקבוע לעבריין עבודות שירות הניתנות לאסירים משוחררים על תנאי ועוד. אין ספק שזה לא כבוד גדול, אבל זה המחיר של נהיגה בשכרות פעם נוספת.

כמו כן המאסר שניתן לנוהגים בשכרות, יכול להתרחב כאן לעוד כמה שנים בהתאם למקרה ולחומרת העבירה שביצע הנהג בעודו שיכור.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

חומרים לאיטום גגות

על חומרי איטום גג וחומרים דומים

כיום בעלי המקצוע מבצעים עבודות איטום גג במספר דרכים עיקריות אשר נחשבות לנפוצות. הדרך הנפוצה והטובה ביותר תהיה לעשות זאת באמצעות יריעות ביטומניות, לאחר מכן

קרא עוד »