רכבים חשמליים הם טכנולוגיה חדשה שעומדת להפוך לפופולרית יותר ויותר. הסיבה העיקרית לכך היא היעילות המוגברת של חשמל המיוצר ממקורות אנרגיה מתחדשים, שיכולים לשמש להנעת מכוניות ומכשירים חשמליים אחרים.

אל לנו לחשוב על כלי רכב חשמליים אלה כתחליף לנהגים אנושיים, כי הם מתמקדים בייצור חשמל ולא בנהיגה. הם עדיין יצטרכו נהגים שיפעילו אותם כדי להניע אותם.

בישראל, תעשיית הרכב החשמלי צומחת במהירות. רכבים חשמליים הם טכנולוגיה מצוינת שיש לה פוטנציאל להפחית את פליטת ה-CO2, להגביר את יעילות הדלק ולשפר את הניידות של אנשים. אבל יש עוד הרבה עבודה לעשות על מנת להפוך כלי רכב חשמליים לזולים ונגישים יותר עבור האזרחים.

מה חשוב לדעת על רכבים חשמליים בשוק הישראלי?

כלי רכב חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר בשוק הישראלי. כאמור, הם דרך יעילה מאוד להפחית את פליטת CO2, להגדיל את צריכת הדלק ולשפר את הניידות.

כלי רכב חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר. הם צורת התחבורה היעילה ביותר, אך בגלל מחירם הגבוה יחסית, אין בהם שימוש נרחב בקרב הציבור הרחב. המחיר הנמוך הוא הסיבה העיקרית לכך שיותר ויותר אנשים קונים מכוניות חשמליות.

המכונית הראשונה שיוצרה עם מנוע חשמלי הייתה טסלה רודסטר, שיצאה בשנת 2008. מאז, חברות רבות אחרות הלכו בעקבותיה ויצרו מכוניות חשמליות שניתן לנהוג בהן בכבישים רגילים (אם יצא לכם לראות עמדות טעינה לרכב חשמלי אז כנראה שהם הגיעו לאזורכם). הדגמים הפופולריים ביותר כוללים את ניסאן ליף, אשר זמין מאז 2011 ונמכר במחיר נוח מאוד, בעוד שברולט וולט זמין מאז 2010 והיא גם אחת האפשרויות הזולות ביותר הקיימות כיום בשוק.

כלי רכב חשמליים הפכו לנושא חם בישראל ואנו רואים יותר ויותר אנשים שמקבלים את הרעיון לקנות אחד כזה. לפני בחירה ברכב חשמלי חדש, מומלץ להתייעץ עם חברות או אנשי מקצוע אשר עוסקים ומבינים את התחום.