צמיגים לרכב הם פטנט שהפך להיות חלק מהחיים שלנו, בשנים עברו הם לא היו מוכרים כלל, רק בשנת 1888 המציא סקוטי בשם ג'ון דנלופ את הצמיגים שממלאים אותם באוויר. מאוחר יותר הצליחו אחים צרפתים לרתום את הפטנט לשימוש יומיומי, ולהפוך אותו למוצר צריכה. בסופו של דבר אי אפשר שלא להסכים שנוצרה מהפכה של ממש בענף התחבורה הודות להמצאה הזו. 

שימוש נכון ואחזקה נאותה

מאז ועד היום הכרנו יצרנים רבים ולא מעט אפשרויות, מותגים ומוצרים. אך תמיד צריך לזכור שכדי להפיק תועלת טובה מהצמיגים, על מנת להשתמש בהם ביעילות מקסימלית ולשמור על בטיחות ברמה הגבוהה יותר, חשוב להכיר את הצמיגים, לדעת כיצד לבחור אותם ואיך להתאים אותם לרכב, לשמור על שלמות ולתחזק אותם כראוי. רק כך ניתן להפיק את התועלת הרצויה ולקבל את המקסימום מהצמיגים.

בטיחות ונוחות בנהיגה והצמיגים

נזכור כי הצמיגים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בנהיגה ובכל נסיעה. כאשר הצמיגים תקינים ומתאימים לנסיעה הם מאפשרים לנהוג טוב יותר, המנוע צורך פחות אנרגיה, האחיזה בכביש מתאימה וכל חווית הנסיעה טובה ובטוחה. ואילו כאשר הצמיגים בלים ויבשים, לחץ האוויר שלהם אינו נכון והאיזון אינו מדויק – הדבר משליך על הבטיחות ועל המאמץ בנהיגה. אין זאת כי אם חובה להחליף אחת לכמה שנים את הצמיגים, לתחזק אותם נכון ולוודא כי הצמיגים לרכב מוכנים לנסיעה ומאפשרים נהיגה בטוחה ונוחה. הכנה טובה של הצמיגים תתבצע על ידי אנשי מקצוע שמוכרים את הצמיגים ובודקים אותם מכל בחינה. לחץ האוויר נמדד, מתבצע איזון בעת הצורך, נבדק מצב היובש של הצמיגים ועוד. הפעולות הללו נועדו להכין את הצמיגים לנסיעה ולאפשר לכם לצאת לדרך בביטחון, בשלווה וברוגע.

צמיגים קונים ב- solomycar