סוללות ליתיום יון ניחנות בתוחלת חיים ארוכה, אך כמו כל סוללה, אם לא מתחזקים אותה נכון בסופו של דבר הן מאבדות את יכולת הטעינה שלהן. ניתן ואף מומלץ לשמור על אורך חיי סוללת הליתיום-יון באמצעות טעינה נכונה, תחזוקה וטיפול נכון בה. להלן טיפים לשמירה על סוללת ליתיום חזקה.

אף פעם אל תרוקנו את הסוללה עד סופה

בעוד שישנן סוללות שעלולות להיפגע כאשר טוענים אותן לעיתים קרובות, סוללות ליתיום מתפקדות טוב יותר אם שומרים עליהן טעונות. שימו לב, מומלץ לא להגיע לקצה, למצב שבו מרוקנים את כל החשמל מהסוללה. כדי לשמור עליה, שימו לב לרמת הטעינה שלה.

אחסנו את הסוללה בטמפ' נמוכה מ-25
מעלות

כאשר סוללות הליתיום מתחממות, הן באופן טבעי מתחילות לאבד חשמל ולהיות פחות יעילות. עשו כמיטב יכולתכם כדי להרחיק את הסוללה ממקורות חום, ולעולם אל תשאירו את הסוללה באזור חם. הדבר יאריך את חיי הסוללה וישאיר אותה טעונה לאורך זמן. מומלץ לשמור את הסוללה בתוך הבית בחדר קריר.

שמרו על הסוללה מפני מזג אוויר קר
קיצוני

סוללת הליתיום שלכם תתפקד בצורה הטובה ביותר בטמפרטורת החדר, שהיא בין 20 ל- 24 מעלות צלזיוס. יחד עם זאת, זה בסדר להשתמש ולהטעין את הסוללה בטמפרטורות הנמוכות מ- 0 ° C. אל תשאירו את הסוללה שלכם באזור שבו אתם יודעים שהיא תיחשף לקור עז.

אחסנו את הסוללה בצל ולא בשמש ישירה

מומלץ לא לאחסן את הסוללה באזור עם
שמש, מכיוון ששמש תעלה את הטמפרטורה שלה, מה שיכול לגרום לה להתחמם יתר על המידה
ולרוקן את הסוללה, ובנוסף עלול להיגרם מכך נזק לטווח ארוך בתפקוד תקין שלה.

לפני אחסון יש לוודא 50% סוללה טעונה

סוללות מפרקות את כוחן בהדרגה ולאורך זמן. כדי למנוע מסוללת הליתיום-יון שלכם לסיים את תפקידן במהירות, וודאו שהיא נטענת בכ -50% לפני שאתם מאחסנים אותה. הדבר ממזער את הסיכון שהסוללה תתרוקן עד לכדי 0% בזמן האחסון.

אם הסוללה לא בשימוש יומיומי, בדקו
תקינותה כל חודשיים

למרות שבדרך כלל ניתן לאחסן סוללות ליתיום
עד 6 חודשים מבלי שהן יתקלקלו, עדיף לבדוק את הסוללה כל 2-3 חודשים. חברו את
הסוללה למטען כדי לוודא את תקינותה.

סוללות ליתיום יון מהוות שיפור עצמתי לטכנולוגיה ולתפקוד כלי רכב חשמליים, ביחס לסוגי סוללות הקודמים שהיו בשימוש בשוק לפני כן, עשו שימוש נכון בסוללות והן יחזירו לכן אהבה בצור תוחלת חיים ארוכה.