תקלות ברכב בעת נסיעה בדרכים עלולות לשבש את שגרת היום, ובמקרים אחרים, גם את הימים הבאים האחרים. הן עלולות להיווצר עקב תקלות שאת חלקן ניתן לפתור במהירות ועם שירות דרכים מהיר המגיע עד מקום הרכב. ניתן למצוא מוסכים ניידים אשר נכונים לקריאה ולחילוץ לאורך כל או מרבית שעות היממה. במקרים רבים, יינתנו שירותי עזרה ראשונה ובאחרים מסוגלים מכונאי וחשמלאי הרכב לפתור את הבעיה ביסודיות ולאפשר לנהג לנסוע הלאה ולהמשיך בענייניו. טיפול כזה חוסך זמן, עגמת נפש, ולרוב, גם כסף היכול להיות מוצא על גרירת הרכב, הפעלת ביטוח ושירותי מוסך יקרים.

נשאלת השאלה מהן התקלות הדרכים הנפוצות ביותר ברכב. להלן הרשימה המעודכנת?

  1. מצבר תקול – מצבר לרכב יכול לסיים חייו ללא התראה מוקדמת עקב סיבות שונות ביניהן: קצר, או תקלה אחרת. לעיתים, יש סימנים מקדימים כמו הנעת איטית  או הנתקלת בקושי רב, היחלשות אורות ועוד. 
  2. מכונית שאינה מניעה בגלל בעיות חשמל – מסיבות שאינן קשורות, דווקא, במצבר אלא במערכת הנעה תקולה.
  3. תקר – תקלה נפוצה שניתן להתגבר עליה עצמאית אלא אם מדובר באנשים המוגבלים מבחינה פיזית, או שהתקר נוצר במקום בעייתי בכביש מפותל, עם שיפוע וכדומה. גם חוסר כלים מתאימים להתמודד עם התקלה יכולה לפגוע.
  4. התחממות המנוע – עקב תקלות שונות ומגוונות.
  5. מפתח שנתקע במנעול או שאבד – בנסיבות אלו לא ניתן להיכנס למכונית ולהפעילה.
  6. מכונית המתחפרת בשטח בוצי – מדובר בעיקר על ג'יפים אבל גם על נהגי מכוניות שנכנסו לשטח שאינו מתאים לרכב רך.

כל אלו הינן תקלות בהם מטפל מוסך נייד עמיפיקס שהינו למעשה, ניידת שירות מאובזרת המגיעה עם כל הכלים הנדרשים, חלקי חילוף תקניים ומומחה בתחום.