לימודי נהיגה הם לימודים מרגשים מאוד. כל אדם אשר לומד לנהוג מייחל לרגע שבו הוא יעבור את המבחן המדובר, הלא הוא הטסט ויקבל את רישיון הנהיגה שלו. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שכאשר עוברים טסט, הסטטוס שמקבלים לפרק זמן כלשהו בהתאם לחוק הוא: "נהג חדש", כאשר על הנהג החדש מוטלות הגבלות כאלה ואחרות שאינן מוטלות על נהג ותיק. האכיפה של הגבלות שונות על נהג חדש היא אכיפה שמטרתה היא לסייג את הביטחון שיש לנהג חדש על הכביש ולגרום לו להבין שעליו ללמוד כיצד לנהוג.

חוקים הנוגעים לנהג חדש

כאמור, ישנם לא מעט חוקים הנוגעים לנהג חדש בלבד, כאשר הבסיסי שבהם הוא: שימוש בשלט נהג חדש בכל פעם שהנהג החדש נוהג ברכב. על הנהג החדש להתריע על כך שמדובר בנהג חדש הן במידה ושוטר עוצר אותו והן לנהגים אחרים על הכביש ולכן, עליו לתלות על הרכב בצורה הברורה ביותר לעין שלט נהג חדש תקני. אם אינכם יודעים היכן לרכוש שלט מעין זה, חשוב מאוד שתחפשו מקום שמציע שלטי נהג חדש איכותיים, ברורים ושימושיים עבור כל נהג חדש באשר הוא.

שלט נהג חדש תקני

בהתאם לתקנות התעבורה כל נהג חדש חייב לתלות במקום גלוי לעין ברכב שבו הוא נוסע שלט תקני מבית יולס שילוט המעיד כי הוא נהג חדש. השלט חייב להיות בהתאם לתקנות התעבורה מבחינת הגודל שלו, מבחינת גובה האות שלו ועוד. המילים נהג חדש חייבות להיות כתובות בשלט בצורה חזקה מספיק בכדי שיראו אותה. השלט צריך להיות צבוע בצבע צהוב וברקע מחזיר אור על מנת שיראו אותו גם בלילה והאותיות המעידות כי מדובר על נהג חדש צריכות להיות בצבע שחור חזק.