לכל רכב יש תאריך תפוגה. במקרה טוב הוא ישרת אתכם במשך שנים רבות ללא תקלות מיוחדות, עד שתחליטו למכור אותו, במקרה הרע תיאלצו להיפטר ממנו ולמכור לפירוקים, מאחר שלא תהיה אפשרות לנסוע איתו שוב וגם לא למכור אותו, ותיקון במוסך (למשל, לאחר שריפה או תאונה) לא ישתלם בשל המחיר הגבוה. מכירה לפירוקים היא מוצא אחרון כדי לקבל תמורה כלשהי עבור הרכב. במקרה כזה כדאי להשוות בין חברות שונות המתמחות בפירוקים, כדי לקבל את התמורה הגבוהה ביותר, בדקו באתר זה.

הערך של מגרש עבור בעלי מוסכים 

כאשר רכב מגיע למגרש לפירוק, הוא מיועד למיון. הצוות במקום בודק איזה חלקים ניתנים לשימוש חוזר ואז מפרק אותם מהרכב, ואת מה שנשאר שולחים לשימוש כברזל. לכן מגרשי פירוק הם מקור מצוין לרכישת חלפים עבור מוסכים ולקוחות פרטיים. אפשר למצוא בו למשל מראות תקינות, צמיגים וחלקים נוספים. בעלי מוסכים נזקקים באופן קבוע לחלקי חילוף למכוניות ישנות וגם חדשות ולכן מגרש פירוק רכבים הוא מקור מצוין להשגתם. בארץ ניתן למצוא מגרשים רבים, כמו למשל חברת DBC פירוק רכבים, ולכן בעלי מוסכים יכולים להשוות בין המחירים המבוקשים עבור חלקי הרכב ולבחור בהצעה הטובה ביותר.

התועלת במכירת רכב מושבת

מכירת רכב מושבת למגרש פירוקים כוללת תמורה מבעלי המגרש וכן שירותי גרירה מטעם הקונה. כך תיפתר בעיית הרכב המושבת אשר תופס מקום ברחוב, בחנייה ביתית או ציבורית, או במרחב הפתוח. סילוק המפגע ימנע מכם מצב של אזהרה מטעם העירייה ודרישה לפינוי הרכב. כמו כן ניתן לקבל בתנאים מסוימים מענק מטעם המשרד לאיכות הסביבה עבור הגריטה של הרכב. רכב שרוף או מושבת הופך במהירות למטרד סביבתי ולכן העברתו למגרש לפירוקים הינה הפתרון הטוב ביותר.