אחת העבירות החמורות ביותר היא נהיגה בשכרות. העונש על כך הוא חמור מאוד ויכול לכלול שלילת רישיון, השבתת מכונית וכן הגשת תיק פלילי. נהיגה בשכרות והעונש על כך הוא מסוגל להסתכם בעונש קל יותר אם עורך דין להסדרת תיקים מומחה נבחר להוביל את ההסדר בבית המשפט.

העונש המינימאלי על נהיגה בשכרות

מכיוון שנהיגה בהשפעת אלכוהול היא אחת מהעבירות שהמחוקק קבע עונש מינימלי למי שהורשע בעבירה זו, כאשר העונש המינימלי הוא דרקוני ותקופת הזמן שלו היא שנתים הפוסלות רישיון נהיגה למואשם בפעם הראשונה.

אם אתם שואלים את עצמכם איך שכן, או חבר שלכם למשל קיבל פחות התשובה ברורה:

הפיתרון לכך הוא שעורך דין התלווה לאותם נהגים מואשמים והפך את עונש ההשפעה של נהיגת אלכוהול לעונש קל יותר בדרכים שונות.

קראו על ועידת ערר המכון הרפואי בלינק http://xn--5dbdebcwf6bwf5dhw.com/appeal-against-decision-of-the-medical-institute/

עונש מרבי על נהיגה בשכרות

המחוקקים רואים בצורת עבירה זו עבירה חמורה מאוד ולכן נוהג בשכרות מתוגמל באמצעות עונש מרבי של 24 חודשי פסילה על ידי בית המשפט. בנוסף, עונש זה יכול גם לגרור רישום פלילי או במקרה הפחות טוב מאסר בפועל, ושוב נדגיש, בגין נהיגה בשכרות, החוק קובע עונש של 24 חודשי מאסר, ויכול לגרור לתוצאות נלוות הכוללות למשל התחייבות להתרחק מעבירה קנסות כספיים וכו'.

אוקיי, העונש ברור, איך נכון להתנהג אם נתפסת

ראשית, חשוב מאוד להזכיר כי ייצוג פלילי מומחה של איש מקצוע משפטי המתמחה בהסדרת מקרים כאלה, ובמיוחד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, יכול במקרים רבים לגרום לביטול האשמה ולזיכוי או עונש מתון יותר בגין העבירה.

כדי להימנע מהעונש על רכיבה בשכרות בפעם הראשונה או כדי להפחית את חומרת העונש, עליך לקבל ליווי וייעוץ של מומחה בתחום. איש מקצוע משפטי כמו עורך דין דנה דוד מסייע לנאשמים רבים להימנע או להפחית את העונש, על ידי ידע במציאת פגמים בראיות. במקרים מסוימים, ההערכות שעברו הנהגים מבוצעות בצורה לא טובה – ניתן למצוא את הליקויים הללו גם כדי לסייע לנאשם לא לקבל עונש. בליווי מומחה ניתן להביא לעונש מינימלי של עד שלושה חודשים שלילת רישיון בגין נהיגה בשכרות.