ישנם תחומים שונים בהם לפני שמבצעים את הדבר האמיתי, נהוג לבצע סימולציות שונות. סימולציות אלו מתבצעות על תוכנות מחשב וכן על מכשירים שמאפשרים לדמות כיצד זה מרגיש בעולם האמיתי. 

למשל, מי שלומד טיס לפני שהוא עולה למטוס אז הוא מבצע סימולציה שמדמה טיסה אמיתית. זה נכון גם במקרים אחרים, פחות או יותר מורכבים מאלו. יש מקרים בהם אנחנו יכולים ליהנות מסימולציה, גם אם אנחנו לא בהכרח מתכוונים לעסוק בתחום באופן מקצועי, אלא רק בתור תחביב או אפילו אם אנחנו רוצים לבצע את הסימולציה בתור משחק. 

דוגמא טובה לכך היא מכונת נהיגה. מדובר על מכשיר שמאפשר לנו לדמות כיצד זה מרגיש כשאנחנו נמצאים על הכביש ונוהגים עם רכב במהירויות שונות. באופן טבעי, מכונת נהיגה לא תגרום לנו להרגיש מה שחווה נהג במהירות של 120 קמ"ש נניח, אך כן תדרוש מאיתנו להתמודד עם מכשולים וקשיים שונים בדרך. 

כיצד מכונת נהיגה יכולה לשרת אותנו

בעיקרון, השימוש במכונת נהיגה היא מאוד מגוונת. היא יכולה להתאים לנו לא רק בשביל לדמות נהיגה כסימולציה אלא גם בתור הנאה, תחביב. הרבה מאוד בני נוער, צעירים וצעירות, אשר אין להם רישיון נהיגה ומעולם לא נהגו, יכולים להשתמש במכונה זו בשביל לחוש מהי נהיגה, מה זה אומר להיות על הכביש ולהתמודד עם סיטואציות שונות. 

חשוב להדגיש, מכונת ארקייד נהיגה היא מתקן מאוד פופולארי אשר אפשר למצוא אותו במגוון אולמות של משחקי וידיאו וכן אפשר למצוא אותו בשימוש של חברות הייטק שונות עבור העובדים שלהן וכן בלא מעט אירועים אשר המארגנים בוחרים לשכור מכונות ומשחקי וידיאו מסוגים שונים. מדובר על מכונה שמייצרת הנאה וחוויה ייחודית.