חוקי התעבורה, מתייחסים בצורות שונות לרמות נהיגה שונות ובאופן טבעי לעבירות נהיגה כאלה ואחרות. אחת מאותן עבירות תעבורה שמופיעות בספר החוקים, היא נהיגה בקלות ראש. לא הרבה נהגים מכירים סוג עבירה זו ולמה היא מתייחסת. 

נהיגה בקלות ראש היא למעשה נהיגה בצורה רשלנית, אשר עלולה לסכן נהגים ונוסעים אחרים. למשל, נהיגה במהירות גבוהה במקרים בהם זה עלול להיות מסוכן, נהיגה באדישות או זלזול בנהגים והולכי רגל, נהיגה שלא לוקחת בחשבון את רמת הסיכון והסכנה הטמונה בכך כלפי גורמים אחרים. במובנים מסוימים, זה כמו להאשים אדם ששיחק בנשק ופלט כדור. הוא לא בהכרח התכוון לכך, אך הוא לא לקח בחשבון שהוא מסכן את הסביבה. 

צריך להדגיש שתי נקודות בהקשר זה הנקודה הראשונה, נהיגה בקלות ראש היא לא בהכרח בכוונה תחילה. כלומר, זה לא מצב דומה לאדם שעולה על הכביש בידיעה ברורה שהוא מסכן מישהו, אלא הדבר נעשה מחוסר זהירות, חוסר מודעות. הנקודה השנייה, הרבה פעמים המשטרה והפרקליטות, מאשימות נהגים בעבירות קשות ולבסוף, אחרי התדיינות עם הצד השני, נקבע שהעבירה תהיה נהיגה בקלות ראש. 

מה העונשים הצפויים במקרה זה?

אין עונש אחד וחד משמעי לעבירה זו. יש מקרים בהם השופט יחליט על פסילת רישיון לתקופה מסוימת, לעיתים העונש יכלול אך ורק קנס כספי וקורס נהיגה מונעת, אך יש גם מקרים בהם הנהג יישלח למאסר בפועל, אם השופט יחליט שמדובר בעבירה מספיק קשה. 

בכל מקרה, אם נעזרים באיש מקצוע כמו עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי, אפשר בהחלט להתמודד עם האשמות בצורה טובה ולקבל עונש מופחת מזה שמצוין בחוק, תוך הבנה שאסור לחזור על עבירה זו בעתיד.